Ferrer otočil zápas, ve kterém hrál 0: 2 na sety a 4: 5

hi

MELBOURNE. Španělský tenisový hráč David Ferrer se stal prvním semifinalistou mužských singlů na Australském Open Grandslamu v Melbourne.

V čtvrtém finále jsou páté umístění Nicolas Almagro 4 v 6, 4: 6, 7: 5, 7: 6 (4) a 6:

Almagro byl velmi blízko k postupu mezi elitní čtyřčlennou, když sloužil třikrát k vítězství v zápase – 5: 4 ve třetí sestavě a dvakrát na konci čtvrté nohy.

Ferrer však dosáhl souboru v thrilleru, ve kterém uspěl a převrátil  rozhodující Almagra. On později jmenoval jeho vítězství jako zázrak.

„Snažil jsem se bojovat s posledním míčem, třikrát jsem byl na pokraji ztráty, ale vždy jsem ho mohl zachránit.V dalším kole však budu muset hrát mnohem lépe, pokud chci přemýšlet o cestě do finále. Proti Djokovičem ani Berdychovi by dnešní výkon určitě nestačil, „řekl Ferrer pro akreditované média. Almagro byl po prohře zklamaný.“ Dnes jsem předvedl svůj dětský kusový koberec nejlepší tenis, ani to však nestačilo na to, abych Davida zdolal. Myslím, že to není mentalita. Pokud bych nebyl psychicky odolný, nevyhrál bych ani první dva sety. “

Novak Djokovič zvítězil nad Čechem Tomášem Berdychem 6: 1, 4: 6, 6: 1 a 6: 4.Srbský tenista a turnajová jednotka se v souboji o postup do finále utká s Ferrerem.

Svěřenec slovenského trenéra Mariána Vajda nastoupil do zápasu s Berdychem po päťsetovej vítězné dramatu, kterou absolvoval v nedělním 4. kole se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou.

„Doufal jsem, že ten zápas s Berdychem bude kratší, než ten s Wawrinkou. Věřím, že si to diváci užili, protože zde byla výborná atmosféra. Proti Berdychovi je vždy náročné hrát, protože je to tenista ze světové desítky, který má navíc skvělý servis. Obával jsem se tohoto soupeře, takže mám radost z výkonu, který jsem předvedl, „řekl po zápase Djokovič. Muži – dvojhry – čtvrtfinále:

Reklamy